YouTube Film Cehennemi

Ciddi manada internetten bedava film bulamıyorum. Geçtiğimiz günlerde Organize İşler’in ilk filmini bile bulamadım. Kolonya Cumhuriyeti izlemek istedim o da yok. Bulamamamın belki farklı bir nedeni vardır ama “İlla para verip mi izlemek zorundayız kardeşim! E o zaman internete neden para veriyorum?” şeklinde gereksiz bir yükselişe geçtim. Bu yükselişim çığ gibi büyümüş olacak ki en son YouTube “Tamam ulan! Siz isteyin biz yapalım.” demiş.

YouTube’da artık ücretsiz film izleme imkanımız olacak. Zaten bazı filmleri rahatlıkla izleyebiliyoruz aslında. Birkaç ay önce yüzden fazla Hollywood filmini de bünyesine eklemiş YouTube. Bu durumda filmler üzerinden gelir elde etmek isteyen stüdyolara da yeni bir gelir kapısı açılmış oldu.

Daha önce YouTube Movies & Shows ile ücretli izleniyormuş herhalde. Ben kullanmadım, bilmiyorum. İnanın bunu da bu yazıyı yazarken öğrendim. O kadar züğürt ve beleş yoldan film bulmaya çalışan bi insanım.

Youtube ürün yönetimi müdürü Rohit Dhawan bakmış bu züğürt insanlar onlara çok kazandıracak, numaradan “Talebinize karşı koyamadık.” demiş. Tamam koçum, dediğin gibi olsun. Ama eyvallah yani sen de düşünmesen biz fakirleri ve sanatseverleri düşünecek kimse yokmuş. Dostumuzu düşmanımızı görmüş olduk. Bi de ayrıca belirtmiş “Hadi reklam verenler, yine iyisiniz. Bu yoldan da yürürsünüz.” diye. Ne düşünceli adam. Duygulanıyorum…

Milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan YouTube, eline geçen her fırsatı değerlendiriyor. Kendi açımdan olaya bakacak olursam hiçbir iş yapmasam dahi arka planda YouTube mutlaka açık oluyor. Adeta bir bağımlılık gibi. Bir de olaya filmler girerse hastanelerin psikiyatri bölümlerinde “YouTube Bağımlılığı” da olması gerekecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir