Yeni İş Fikirleri Diye Geldik Ama

Ben yine iş gereği web sitelerde dolaşırken ufak çaplı kandırıkçılığa denk geldim. Biraz aptal yerine koyulmuş gibi hissettim biraz da sözelci bünyeme ağır gelen bazı hatalar gördüm.

Tamam, biraz kafa karıştırıcı bir giriş oldu ama kısaca size olayı açıklayayım.

Başka bir web sitesinde ufak çaplı yazarlık yapıyorum. Belki duymuşsunuzdur https://www.kredimbu.com/‘u. Duymadıysanız da şimdi duydunuz. Girin bakın derim. Faydalı bilgiler olabilir.

Ufak çaplı reklamımızı da yaptığıma göre tamam, bu sefer asıl konuya dönüyorum.

Bu güzel web sitemiz için içerik fikirleri ararken http://www.yeniisfikirleri.net/ adlı web sitesine denk geldim. Evet, güzel içerikler var. Web sitenin tasarımı biraz can sıkıyor lakin asıl konu asla bu değil. Asıl konu sanki mevsim sonu indirimi yapan mağazalar gibi beni bunaltması oldu.

Emin miyiz 3 kişi olduğuna?

Birden karşıma zank diye “Haberler Mailinize Gelsin!” şeklinde pencere çıktı. Gayet güzel ama zank diye karşıma çıkmasaydı keşke. Ama burada şöyle bir sıkıntı var, zaten ücretsiz sahip olunabilen bir şey için bir de dikkat çekilmek için ücretsiz ibaresi yerleştirilmiş ve bir de utanmadan 3 kişi denilmiş. Neyse hadi kayıt olalım bari dedim.

Gayet de kayıt oldum. Çok güzel. Burada merak ettiğim şey ise gerçekten 3 kişi olup olmadığı idi. Gizli sekmeden de denedim, başka bir IP üzerinden de denedim ve her seferinde 3 kişi yazdığını gördüm.

Bak hala 3 kişi diyor

Üstteki görselde de göreceğiniz üzere hala 3 kişi kaldığını söylüyor. Bu safer sağ alt köşede pop-up şeklinde karşıma çıktı tabii. Demek ki neymiş, insanları 3 kişi diye kandırmanın alemi yokmuş. Mailinize kayıt olmak isteyen zaten olur.

Ardından bir de mail geldi. Bu da gayet güzel.

Amaaaa…..

Bu neçe bir yazım hatasıdır?

Demek önemli haberlerden ve fırsatlardan “haber” olalım. Bu bültene kayıt olan herkese de bu yanlışlıkla göndermeye devam ediyorlar eminim. İnsan bir kontrol eder. Bu kadar profesyonellikten de uzak olunmaz.

Ayrıca normalde haftalık olarak gönderilen bültenler yeni iş fikirleri için geçerli değil sanırım. Gözümü mail kutumdan ayırmıyorum fakat yeni gelen mail de görmüyorum.

İşte bazı web siteleri kullanıcısına sıcak ve samimi yaklaşırken bazıları ise böyle minik çaplı dolandırıcılıklar yapıyor. Eleştirim biraz ağır olmuş olabilir lakin gerek yok böyle şeylere. Bu kadar kullanıcıyı bunaltmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir