Bu Sefer Cidden “Sana Kek Yaptım”

   Büyük bir talihsizlik yaşadım bildiğiniz üzere. Ama ilk deneyimimdi. Bakın bu çok önemli. En sonunda başardım!
Evde kimse yok. Anneme de söz verdim kurabiye yapıcam size diye. Yine pek keyfim yok ama annem aradı “Kızım, kurabiye yapacaktın. Başladın mı?” Haydaaa. “Başladım anneeğğ başlamam mı!” Bir heyecan bir heves. Nedense panik yaptım. Malzemeleri bulmam uzun sürdü ama sonunda tamamen hazır hale geldim. Bana yalnızca tek bir kişi, “erkeğim” yardım etti. Onu hepiniz tanıyorsunuz. Alırım anahtarınııı!
Aman Allah’ım. Nasıl güzel sevgi katıyoruz hamurumuzun içine Peluşcuğumla. Hemen kendisini de yeri gelmişken video ile hatırlayalım;

Çabucak yaptım kurabiyemi. Hemen attım fırına. Bu sefer dereceyi ayarlayabildiğimden sıkıntı olmadı. Tam o sırada annem geldi. Resmen hayran kaldı kurabiyeme. Zaten ne yapsam bu kadın”Mmm, kıvamını ne güzel tutturmuşsun. Ayol ben böyle yapamıyorum.” diyerek şımartıyor beni. Akşam da Yasemin teyzeciğim geldi. O da hayran kalınca “Ellerimi Türk mutfağına adıyorum.” şeklinde şevke geldim. Validenin de işine geldi. Görüntü sizi cezbedecektir. Ah tadını da bir bilseniiiiz.

Bir Cevap Yazın