Orada Bir Memleket Var Uzakta

Köye bisikletle gittiğimiz doğrudur. Tam bir delilik! Sen git, iki kişi bir bisiklet halinde 7 kilometrelik ve yokuş yolu bisikletle git. İşkence sayılmazdı fakat hayli yorucu idi. Bizi asıl üzen, birkaç saatlik medeniyetle buluşmamızın ardından o medeniyetin üstüne kırmızı bi’ çizgi çekilmiş tabelayı görmek oldu. Artık medeniyet sınırları içerisinde değildik. Hemen bir “FATSA HATIRASI” yapalım dedik.

Yolu uzatarak gittik köye. Bir delilik de bu oldu. Bunun nedeni daha çılgınca: Gördüğüm fazla güldürüklü ve tam bir Karadenizli zekasına ait olan bir tabelamsı şeyi çekmekti. Bunu acaba gerçekten espri olsun diye mi yaptılar yoksa ciddi bir şey miydi onu anlamak mümkün değil ama muhtemelen bunu yapan ciddi idi. Benim blogum da “ÇÖPLÜK DEYİL”arkadaşlar. Bilginize sunulur.

 


 Eziz dostlarım böceklerden bahsetmezsem hiçbir şey anlamını bulamaz. Muhtemelen bu konuşmayı anlamlandıracak olan da benim güzel dostlarım olacak. İsimlerini henüz koymadım. Ama birisini A birisini de B olarak adlandırmak daha akıl karı. Özelleştirmeye gerek yok zira gün içinde yüzlerce farklı türleriyle karşılaşıyorum. A ve B’ye merhaba deyiiiinnn!

 

 

 

Bir cevap yazın