Lakin İyi Yedik

   Gün geçmiyor ki biz kendimizi doyurmak için yeni yollar bulmayalım. (Lakin cümlenin bildiğiniz ANLAMI YOK) “Nasıl vakit geçirilir?” sorusuna bin bir çeşit cevap bulabiliriz.
İkidir iftarımızı Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi‘nde açıyoruz. Bizim için önemli olan doymak olduğu için yemeklerin Sibirya soğuğuna uğramış olması hiç önemli değil.

Yemek yemek için beklerken hayli sıkılıp saçma davranışlarda da bulunabiliyoruz elbette. Kendi kendimizi kucaklamalar, elimizle yüzümüzü siper etmeler. Olaya bizim açımızdan bakarsak gayet de sevimliyiz.

Ayrıca sonuçlar da açıklanmış üniversite için. Tebrik etmiyorum. Siz de beni etmeyin, boş verin. Zaten çok da umurunuzdaydı. Yok yani benim de değil zaten.NEDEN BU KADAR ASABİYET YAPTIĞIMIN ANLAMINI VE GİZEMİNİ ÇÖZEMEDİM.

çılgın bir bekleyiş

İftardan sonra ne yapalım ne yapalım derken aklımıza göl kenarındaki ufacık tefecik lunaparkımız geldi. Ne zamandır Melih‘le gondol sefası yapmak istiyorduk. Hicaz malum, evden pek çıkamıyor, Ayşegül ile gidelim dedik. -Sanki ben bu olayı anlattım ama hadi hayırlısı- Ayşegül hanım bizim gibi gondola binemiyor tabii. Hanımefendi korkuyormuş. İşin açığı bi’ ara ben de korktum gondolda uçarak karşı taraftaki insanların yanına gidicem diye ama neyse ki ucuz atlattık. Keşke arkamdaki çocuklar ayaklarını benim sırtımın olduğu yere uzatmasaydı da bende OTURABİLSEYDİM.

Lunapark sonrası bir de göl kenarında çay keyfi yapalım dedik. Ama baktık ki millet bizden daha keyifli, kısa süreli bir acı yaşadık. Fakat aralarında birisi vardı ki dünya umurunda değildi. İşte o kafa… O kafayı yaşamak istiyorum ama yaşımdan mıdır bilmiyorum o kafayı yaşayamıyorum. Çocuk çok güzel önce bi’ küçük yaptı. Sonra oturup ondan ayrılanın aslında ne çabuk yok olup gittiğini, doğaya nasıl sarıldığını izledi. Ve son…

Şu an büyük bir acı yaşıyorum. Meşhur ithal parfüm satan mağazalarımızdan birisini ziyaret ettim bugün. Elbette orijinalini alacak kadar elit değilim arkadaşlar, yapmayın. Birini aldım aklım diğerinde kaldı. Şimdi aldığımı koklayıp koklayıp “Bu koku tenime uydu bi’ kere yeaa.” diyip kendimi motive ediyorum.

 

Ayşegül… Her ne kadar bana tripli olsa da hanımefendi, kendilerini çok seviyorum. Bu fotoğrafını koyduğumu görse beni linç eder ama her şey ona olan sevgimi anlatmak için. Çıtı pıtı bi’ hanım kendileri. Sizlere selamı yok ama siz var gibi kabul edin. BENDE ARTIK SAHUR YEMEĞİ İÇİN GİDİP Bİ’ YARDIM ELİ UZATAYIM. Gönül isterdi dışarıda yemek fakat sahur yemeği veren herhangi bir belediye yardımlı bir mekan yok, ne yazık ki.

Bir cevap yazın