Kerem Bursin’in Nescafe Kıskançlığı

Bu reklamı yorumlamaya değer gördüm ama yazmaya inanın çok üşeniyorum. Reklamı izlemeye de çok üşendim. Yoruyor beni reklam. Kerem Bursin konuşurken gerçekten yoruluyorum. Evet, yakışıklı bir oyuncu ama konuşmasın. Öyle dursun, biblo gibi izleyelim. Tamam, çok da abartmayalım ve üşenmeden konumuza dönelim.

Ünlüsünden daha ünlü” mottosu ile yeni reklam yüzü ve reklamıyla karşımıza çıkan Nescafe evet, ilgi çekiyor ama yoruyor. Bir de reklamı 2 parçaya bölmüşler. Tam bitti derken bir reklam arayla devamını veriyorlar. Peki, senaryo ne kadar ilgi çekici?

Kerem beyimiz reklam çekimi yapılacak mekana geliyor, bir bakıyor ki sadece ürünün paketi yenilenmiş. “Ne olmasını bekliyordun?” diye sormak isterdim kendisine. O da bana beni dumur edecek cevaplar elbette verebilirdi. Neyse, kamera açısı assssla Kerem beyimizi kadraja almayan cinsten. Ünlüsü yenilenen Nescafe’nin yüzünü gören genç hanımlar Kerem’i görüp nidalı bir şekilde sesleniyor.

Şimdi gelelim asıl yeniliğin içinde olmasına. Sözde devrim niteliğinde bir yenilik yapan Nescafe, kahve çekirdeklerini hiç olmadığı kadar incecik öğütüp Coffee-Mate ile harmanlamış. İnanılır gibi değil, gerçekten devrim!

ŞİMDİ BURADA ARAYA GİRMEK İSTİYORUM

Geçen kahve içiyoruz kardeşimle. İçmeden önce de kardeşim kız arkadaşına dedi ki “Suyunu az koyar mısın? Fazla olunca kahve tadını alamıyorum.” Biz bi de 2si1 aradayı daha çok tercih ediyoruz. Kız kahveyi bi getirdi, kardeşimin tepkisi şu: “Az dedik de hiç demedik.

Elbette suç, kızda değildi. Bilmiyorum fark ettiniz mi ama 3ü1 arada olanlarda değil de 2si1 arada olanlarda müthiş bir gramaj eksiltme söz konusu. Kardeşim böyle bi tepki verince bunu test etmek istedim. Önceden kahve kupasının dibini 1 mm olsa da kapatıp üstüne çıkan kahve oranı bir baktım ki kupanın dibini yarı yarıya kapatıyor. Bu ne şimdi?

YENİLİK BU OLMASIN YOKSA NESCAFE?

Reklama dönecek olursak; çekim bitiyor, Kerem gereksiz bir atara kalkıyor, Nescafe’yi kıskanıyor “hep onu çektiniz yaaa” diye ve trip atarak “Çekecekseniz al, ben gidiyorum.” diyor. Ya Kerem, sen Serenay’ı mı kıskandın koçum?

Giderken Nescafeleri götürmesi ne peki şimdi? Bu ne yani tam olarak? Dış ses de diyor “İncecik öğüttük götürürsün tabii“. Başıma ağrı girdi gerçekten. Kızlar sonra geliyor “İnanamıyorum” diye miyavlayarak Kerem Bursin’e “Nescafe 3ü bir arada mı o?” diye soruyorlar. Yok canım, önden çekişli araba.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi Kerem’in tribini görmeye bir sonraki reklamda devam ediyoruz.

İyice ürünün gerisinde kalan Kerem, dış ses ile münakaşaya giriyor. Dış ses de gönül almak için avel gibi “Gel seni bi de tek çekelim.” demez mi? Kardeşim bu güzel kapı görünce önünde fotoğraf çektirmek için deliren Nişantası Üniversitesi 1. sınıf moda tasarımı öğrencisi mi? Saçma sapan hareketler. Bi de Kerem’in “Gerçekten mi?” demesi… Bakın yazının sonuna geliyoruz ve benim takatim ikinci paragrafta son bulmuştu zaten.

Tek çekilen Kerem Bursin tam da dış sesi sevmeye başlarken dış sesin ne haddineyse orada reklam metni yazmaya çalışıyor herhalde. Kerem beyimiz yine triplere giriyoooor ve reklam en sonunda son buluyor.

Bakın gerçekten ben olsam bu yazıyı bile okumam. Reklam öyle yordu. Çağlar Çorumlu‘nun Eşofmanlı Şevket karakteri çok daha iyiydi bu ne oldu böyle. Keşke reklam yüzü yenilenmeseydi. Kerem’e bok attığım yok burada ama metin yazarı işi tam becerememiş gibi. Neyse, migrenim tutmadan artık gidiyorum ben yeter artık.

REKLAM KÜNYESİ

Reklam Ajansı: Publicis İstanbul

Marka: Nescafé
Marka Temsilcileri: Burçin Alev Ekşi, Yeşim Akduman Erişmiş, Mert Büyükkoç, Günce Öztürk
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Can Faga
Yaratıcı Ekip: Cihangir Gümüş, Erdem Köksal, Asil Yıldız, Özlem Özel
Yapım Şirketi: Norr Film
Müşteri İlişkileri Ekibi: Letisya Taşçı, Yasemin Baykara, Ecem Özçelik
Stratejik Planlama Direktörü: Selda Sedes
Stratejik Planlama Ekibi: Zeynep Bortaçina
Yapım Ekibi: Arzu Köksal, Hüseyin Sert
Atölye: Yahya Mayda, Hakan Mersinli
Redaksiyon: Çağrı Sığırcı
Yönetmen: Can Pehlivanlı
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Sesigürgil
Post Yapım: 1000Volt

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir