Kapağını Kapatınca Işığı Yanıyo Mu?

Adamlar harika bir teknoloji üretmiş, güzel de reklam çıkmışlar ama benim kafamda tek bir soru:
Kapağını kapatınca ışığı yanıyo mu ya?

Normalinin, “Oh ne güzel yaa, eve gelirken dolapta ne var ne yok bakabilirim.” olması lazım. Gerçi artık Migros Sanal Market, Getir derken bunlara da gerek kalmadı ama gelenekselciler için gayet uygun. Gerçi gelenekselci insan da bu dolabı kullanır mı? Neden olmasın.

Elbette reklamı ve teknolojiyi bilmeyenler için ani bir giriş oldu. Bosch, harika bir teknoloji ile bizlerle. Reklam senaryosu gayet akıcı ve güzel. Dolapta cheesecake var. Birçoğunuzun başına gelmiştir; eve gelmeden önce dolaptaki eklerin hayalini kurarsın, iştahın iyice artar ve eve gelirsin, HAYDAAAA! Kardeşin yemiş ne var ne yok. Hemen onun ağzını burnunu kırmamak için Bosch kameralı buzdolabı tasarlamış. Bu cheesecake için tüm aile seferber oluyor ve kameradan da görüyorlar, ortada bir cheesecake var. Benim ise tek merakım var: Dolap kapısı kapatılınca ışık sönüyo, acaba kamera gece görüşlü mü? Sırf bunun için Bosch’un web sitesine girip ürünü araştırdım. Hayır, son anın görüntüsü alınıyormuş.

Bu bilgi ile rahatladıktan sonra tekrar reklama dönecek olursak, cheesecake yine yok. Anne yemiş! Bunu nasıl görmediler acaba… Ama ana yüreği, yenisini yapmış. Helal olsun.

Beni en çok etkileyen noktası aslında eve gelince “Tüh yaaa sucuk almayı unutmuşum.” pişmanlığına son verecek olması oldu. Tabii sucuğu alamama nedenim ile bu yeni nesil buzdolabını alamama nedenim de aynı. Oldukça dramatik oldu burası…

Ürünün bir diğer güzel özelliği ise siz dolaptaki ürünün ne olduğunu anlayamasanız da ürün tanıma sistemi var. Tabii hepsini değil. Dondurma kabındaki sarmayı anlar mı bilemem ama bence zor.

Teknoloji kokan Bosch’un buzdolabı için yaptığı reklam ve reklam künyesi ile sizleri uğurluyoruz.

REKLAMIN KÜNYESİ

Reklam Ajansı: Medina Turgul DDB

Marka: Bosch
Yapım Şirketi: Voltran Film
Yönetmen: Toby Tremlett
Post Yapım: Sinefekt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir