İncelikte Kıdem Sahibi Olan E Ödev

Bazen işim gereği bazen de rastlantısal olarak web sitelerde çok fazla vakit geçiriyorum. Kimi zaman tarayıcı çubuğunda o kadar sekme açık oluyor ki görenin kafası karışıyor fakat benim için hepsi aktif durumda kullanılan, sürekli elimin altında olması gereken ve son derece sistematik bir dizilime sahip sekmeler. Bana farklı farklı fikirlerle gelebilirsiniz fakat atalarımızın da dediği gibi her yiğidin yoğurt yemesi farklı.

Geçtiğimiz günlerde yine işim gereği Hatay yöresine ait türkülerin hikayelerini araştırmakta idim. Bu araştırma esnasında her ne kadar istediğim bilgilere tam olarak ulaşamasam da https://eodev.com/ adlı muazzam sitede güzel bir olaya tanık oldum.

Ben Chrome’u farklı hesaplarla 2 ayrı tarayıcı olarak kullanıyorum. Birinde ad blocker yok birinde ise var. Bu işimde ABP eklentisi yüklü olan hesabımdaki tarayıcıyı kullanıyordum. İşim için e ödev web sitesine dönüp baktığımda son derece nahif bir uyarıya denk geldim.

e ödev’den nahif uyarı

Şu yazıyı görüp de ali ABP’ye gidip e ödev’i beyaz listeye almayan varsa vicdanından şüphe ederim. Diğer web siteleri gibi bencillik edip “Biz sadece reklamdan para kazanıyoruz abla. Dilenci değiliz ama 1 liran var mı?” gibi ayrıca ajitasyon yapmıyor. Diyor ki “Buraya reklamları görmek için gelmediğini biliyoruz.” Her ne kadar ukala bir cümle gibi dursa da “Bizi beyaz listeye almayı bir düşün lütfen!” demesi zaten bu ukalalığı aldı götürdü.

Sadece ödev ihtiyacı için değil, birçok bilgiye de ulaşabileceğiniz e ödev’e bir bakın derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir