Gezilesiyer.com Mütevaziliği

Yaklaşık 1 ay sonra birçok farklı şehirleri gezeceğim bir seyahat planı hazırladım kendime. Bu seyahat planında ise dikkat ettiğim şeylerden bir tanesi de gideceğim şehirlerin gezilecek görülecek yerlerini not almak, varsa tarihi bilgilerini incelemek, yapılacak aktiviteler, alınacak hediyelik eşyalar ve tabii ki yenecek yemekler…

Araştırma aşamasında elbette Trip Advisor güzel bir bilgi kaynağı oldu. Çünkü daha önce bahsedilen yeri ziyaret edenler yıldız yöntemiyle değerlendirmelerini yaparken deneyimlerini ise yorum kısmında paylaşıyorlar. Bunun dışında bazı geziseverlerin blog yazılarını da okuyup oldukça güzel bir bilgi donanımına sahip oldum. www.gezenanne.com bu bloglardan bir tanesi.

Fakat aralarında bir site vardı ki (www.gezilesiyer.com) gönlümü fethetti. Üst üste sekmeleri açarken, tek tek okuyordum. Bir sekmeye bastım ve baktım ki ekranda bir yazı var. Normalde reklamdır ya da ABP eklentisi kullanıyorum diye bir rencide mesajıdır diye hemen minnacık çarpıyı bulur, sert bir dokunuş yaparım. Burada dikkatimi çeken bir şey oldu. Diğer bildirim ekranlarına göre içindeki yazılar farklı geldi ve aniden okumaya başladım.

Öncelikle bu yazı benden izin istiyor, resmen bu izin için ise özür diliyordu. Bu siteyi ziyaret etme nedenim bilinçli bir gezgin olduğum için gideceğim yerler hakkında bilgi almak. Bu yüzden bu mesaj çok güzel olmuş. Hemen görselini de paylaşıyorum. Eminim sizin de hoşunuza gidecektir.

 

 

Siteyi çok fazla gezme şansım olmadı. Sadece ihtiyacım olanı alıp çıktım ama bu site aklıma yer etti. Hemen yıldızladım, yapıştırdım yer işaretini. İnstagram sayfalarını da takip ederek fotoğraflardan gezme konusunda ilham alıyorum.

Bu yazımızdaki kıssa ise şu; kişiyi düşünerek yapılan, empati kurulan işler mutlaka dikkat çekiyor ve akılda yer ediyor. Gezilesiyer de aynen bunu yapmış. Maliyetli bir iş mi hayır? Etkili mi? Evet. Açıkçası benim çok çok çok hoşuma gitti. En güzel yolla data toplama şekli bu olsa gerek.

Hepimizin içinde bir gezgin, maceracı var. Bu yüzden gezilesiyer’i şöyle bir gezmenizde fayda var.

Anlayışla ve sevecenlikle kalın.

 

Gezilesiyer.com Mütevaziliği” için 2 yorum

 1. Melike hanım merhabalar,

  Zaman ayırıp bizi onure edecek makale yazdığınız için çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızda ziyaretçi ile empati kurarak devam edeceğimizden emin olabilirsiniz.

  iyi çalışmalar diliyor, bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. 😉

  1. Hüseyin Bey merhabalar,

   İyi işlerin en azimli takipçisi ve hayranıyım. Sizi birçok sosyal medya hesabı üzerinden takip ediyor ve sizleri sadece yaptığınız paylaşımlar üzerinden değil, yaklaşımlarınız açısından da takip ediyorum.

   Yazıma önem verip teşekkürlerinizi ilettiğiniz için müteşekkirim.

   İyi çalışmalar ve musmutlu günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir