Evde Hayat Nasıl Gidiyor?

Bana şimdi böyle bir soru sormuş olsalar -artık kim soracaksa- “Gitmiyo karşim!” derim. E çünkü gitmiyor takdir edersiniz ki.
Günler bana hafta gibi gelmeye başladı. Bakınız birkaç gün önce ki bu bana birkaç hafta gibi geliyor, iftara Şerife teyzeciğimlere gittik. Bi’ o gün dışarı çıktım zaten. Şimdi odam adeta bir kasaba havasında. Sıkılmıyorum demiyorum ama her ihtiyacımı karşılayamıyorum. Yemek yeme ve tuvalet işini odamda yapma imkanım olmadığından arada şehre iniyorum(!) Şimdi bizim Ordu’daki apartmanda oturan şizofren Yakup amca geldi aklıma. Çok tuhaf bir hastalık yahu. Çizdiği at resimleriyle kendini adeta bir Picaso olarak görebiliyodu. Şimdi ben de onun bir farklı boyutu gibi oldum.
Neyse ki en geç bu hafta sonu memlekete gidiyoruz bayram için. Hava değişikliği iyidir neticede.

Dün valideceğim odamda fazla mahsur kaldığımı anlamış olacak ki meyve salatası yapıp getirdi sağ olsun. Her şey iyi hoş da sultanım, o dondurma ne?! Tamam düşünmüşsün, sağ ol, var ol ama BEN DONDURMA SEVMEM Kİ! Zaten buzlukta fazla kalmaktan buzluk tadı sinmiş üstüne. Meyveleri öyle özenle seçtim ki size anlatamam. Ama valideciğimin elinden tarçın olsa -öğm, ığm TARÇIN!- onu da yerim.
İşte böyle de monoton, böyle de bedbaht anlar geçiriyorum odamda. Zaten gün içerisinde yaşım kadar film izliyorum, çok güzel yıkadım beynimi, güzel yıkadım. Bi’ de üstüne felsefe çözüp edebiyat tekrarı yapıp üstüne bir de bir buçuk senedir görmediğim matematiği çözmeye zorlarsam olacağı bu.

Bir Cevap Yazın