Doldur Be Meyhaneci

Gün geçmiyor ki biz zamanı boş geçirelim. Asla öyle kötü alışkanlıklarımız yoktur. Ağustos böceği misali. Tek fark bi’ şeyler çalmıyoruz. Genelde içip tüketiyoruz.

Çok nezih bir mekanın vazgeçilmez üyeleriyiz vesselam. Bu mekana başta ben olmak üzere neşe yığıyoruz. Artık sahibi olan Selami abi bir gün gelmesek yaşamımızdan şüphe eder oldu. Geçenlerde bi’ yardıma gideyim de faydam dokunsun dedim, bulaşık falan bana göre değil. Tek avantajı panpamın inanılmaz lezzetteki tostunu yemem oldu. Evet, panpam diyorum çünkü bu nerden çıktıysa ilk samimiyetimizden itibaren birbirimize böyle seslenir olduk. Eşi Zübeyde ablaya da aynı şekilde panpam 2 diye sesleniyorum. Hem çok samimi bi’ ortam hem de tostu güzel :))))

İşte yine vakti boş geçirmediğimiz bir günde okula gitmemek gibi kutsal bir görevi gerçekleştirdik. Dedik “Yahu biz neden midemizi şenlendirmiyoruz?” Hemen gerekli önlemleri aldık ve bu şenliğe uygun ortamı sağladık. İçtik güzelleştik. Fakat ufak bir ayrıntıyı es geçmişiz. Dershane bu şenlikten yaklaşık 4 saat sonraydı. İşte hazin son. Size kim dedi dershaneden önce şey edin diye. Deli mi ş’aaptı bizi anlamadım ki.

Yine farklı bir günde farklı bir şenlik düzenledik ki tadına doyulmaz. Böyle geçip gidiyor günlerimiz. Yalnız havanın soğumasıyla inlerimize çekildik. Aslında çekilemedik sayın okurlar. İşiydi, okuluydu, dershanesiydi… İki dakika kıçımız rahat yüzü görmüyo affedersiniz. Zaten benim için 8 saat iş yerinde oturmak gibi bir işkence stili var ki sormayın gitsin. İnanın insanın 8 saat derse girme isteği milyon kat artıyo. Böyle şikayet ediyorum ediyorum ama maaş günleri birden bi’ huzur, bi’ güzellik. Fark ettim de ben fark etmeden tam bi’ memur olmuşum…

Nezih mekanımızı es geçmemeye özen gösteriyoruz elbette. Oradaki mukaddes içeceğimiz kiviye de saygısızlık etmiyoruz. Bunu genelde maaş aldığımız günler tadıyoruz ama şşş, aramızda. Yakın bi’ tarihte Zübeyde abla köri soslu tavuk yapmış, yemeyip sarıp sarmalar yanında yatarsınız. Bir insan ancak bu kadar hamarat olur, el lezzeti bu kadar harika olur. Eğer olur da bir gün “Şu Melike neler yapıyor? Bir gidelim yanına da sevinsin garibim.” der iseniz sakın boş gelmeyiniz zira öğrenci adamız biz. Her gün aaaç, susuuuuzz, muhtaaçç.. Ihım,pardon. Konuyu yanlış yere şey edip asıl beslediğim duyguları söyledim. Demek istediğim olur da bir gün Çorum’a yolunuz düşerse Hacivat Kafe‘yi şiddetle öneriyorum. Bence ismi Panpa Kafe olmalı. Durun, bunu hemen Selami panpamla konuşmam lazım.

Yine laf aramızda şu sıralar hava çok soğuk. Isınmak için panpanın yerini tercih ettiğimiz de doğrudur. Çok iyi bakıyo bize sağ olsun. Bizden dedikodu çarpma çabası ise daha iyi bakmasına neden. Aaa, bizde dedikodu ne arasın canııımm.

Ona merhaba deyin:

Doldur Be Meyhaneci” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın