Bisolnatur Bizi Bi Sen Anladın

Özellikle lise dönemimden hatırlıyorum -Çorum’da okuduğum yıllar- da soğuk beni öyle etkiliyordu ki faranjit bile olmuştum bir güzel. Sen gel arsız öksürük bana hasıl ol. Hoca artık rahatsız olduğundan mıdır nedir “Çık kızım bi hava al” dedi de öksürmekten ders sonuna kadar derse girememiştim. Zaten en büyük korkum: SESSİZ VE HİÇ OLMAYACAK YERLERDE ÖKÜSÜRÜK KRİZİNİ YAKALANMAK.

Biraz da takıntılı bir insan olduğumdan dolayı nasıl ki kendi öksürüğümden nefret ediyorsam başkasının öksürüğü de öyle hayattan soğutuyor beni. Biliyorum, isteyerek yapmıyor fakat bir an önce sussun yoksa biraz daha susmadığı takdirde hayalimde boğazını neşterle kestiğim canlanıyor.

Son dönemlerde Instagram‘da gezinirken tam da böyle bir konuya gönderme yapan sponsorlu bir içerik gördüm. Daha önce hiç duymadığım ve görmediğim bir marka, sırf paylaşımı ve hatta bu paylaşımın benim bir sıkıntım olması nedeniyle dikkatimin odağı oldu. “Öksürmenin başa bela olduğu yerler” başlığıyla paylaştığı birkaç Instagram videosu var. Youtube üzerinden bulamadım, bu yüzden sadece ekran görüntülerini paylaşacağım. Zaten ses de yok öyle dinamik bir video sadece.

Bu başlıkla ilgili 3 farklı video ve toplamda 9 farklı ortam görüyoruz. Öksürmenin başa bela olduğu yerler olarak ilk paylaşımda sınıf, sergi ve toplu taşımayı göstermiş. Birçoğumuz için BİNGO! Tam da bu ortamlarda öksürmek nefret bakışlarının odağı olmamıza neden olan yerler. Başkası değil de siz kendi kendinizin boğazını neşterle kesmek isteyebilirsiniz pek tabii.

Bisolnatur’un ilk paylaşımı

Diğer video paylaşımında yine 2 farklı ortam var. Bunlar; toplantı, sunum ve sanıyorum ki konser. Eğer sonuncu konser ise ve bahsettiği izleyici olmak ise o kadar gürültüde o öksürüğün belli olacağını sanmıyorum. Ama ha yok, sahneye çıkan açısından düşünüldüyse oo yoo dostum, bunu ben nereden bilebilirim? Sahneye çıktığım oldu o da lise dönemim boyunca okul sunuculuğu yapmaktı. Bu sayılıyorsa tamam, olayı biraz daha net anlıyorum.

Bisolnatur’un İkinci Paylaşımı

Gelelim son paylaşımdaki 3 farklı ortama. İnanın gelemiyorum. Görselin biri uyku esnasında ama diğer ikisinden birisi çağrı merkezi müşteri temsilcisi diğeri ise futbol sahasındaki 2 futbolcu. Belki bir çağrı merkezi müşteri temsilcisi için durum evet, bir felaket olabilir fakat futbolcu? Ne demek istediğini ya da hangi ortamlara atıfta bulunduğunu anlayamadım. İlk paylaşımda olduğu gibi daha spesifik ortamlara gönderme yapılabilirdi.

Bisolnatur’un Son Paylaşımı

Sonuç olarak şunu demek isterim ki, insanların ortak dertleriyle beraber ürün ya da markanın harmanlanması son derece önemli. Bisolnatur ise bunun güzel bir örneği fakat şöyle bir sorun var ki hala marka adı aklımda kalmadı. Bu yazıyı yazmaya karar verip yazma sürecim belki yaklaşık 2 haftalık bir süreçtir ama hala markanın adını bakarak yazıyorum. Aklıma biolu bir şeyler geliyor ama markanın tam adı yok. Brand kısmında daha çok gelişmeliler. Bunu da belki videolarına ses ekleyerek daha iyi yapabilirler diye düşünüyorum. Fonetik olan bilgiler ne az görsel kadar etkili. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir