Bir İftar Akşamı

İftara biiiz Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi Gölbaşı‘ndaydık (25.07.12). Tabii hepimiz oruçluyuz, bi’ Deniz zekası oruçlu değil. Zaten jelibonları yiyip yiyip -burası aslında yeyip yeyip ama o ne yaa, hiç güzel durmuyor- atmış stüdyodaki tezgahın üstüne. Canım çekti,“iftardan sonra ben de yerim ulan” dedim yine yiyemedim tabii.
Ezanın okunmasına yaklaşık 20 dakika kadar vardı. Yemeklerimizi almak için sıraya girdik, Melih -kardeşim oluyor- o hiç sevmediğim plastik tabletlerden 4 tane almış. Tabii yemek veren aşçı kızdı buna. Bu da “abi arkada arkadaşlar var, görmüyo musun? Onlara aldım!”gibi bi’ psikolojik bunalıma girdi. Lan saf! Biz zaten sıradayız sen baksana işine. İşte kardeşim bu kadar düşünceli.

Oturduk bir yere. Haydaaa! “Erkekler kadınlar ayrı oturuyor. Siz şu masadasınız” demez mi denyonun birisi. Dedim “Abiciğim hepimiz din kardeşiyiz, yapma!” Saçma değil mi ama yahu!
Topun patlamasına son 1 dakika. Zaten bi’ son kilometreler bi’ de son dakikalar geçmez. Oh, sonunda ezan eşliğinde topun patlaması. Haldır huldur daldık tabii çorbamıza. Karşımızda da bi’ çift var. Sonra bizimkileri de çağırdık tabii. Oturdular “kadınların oturması gerektiği masada”. Efe’ye -Sibirya kurdumuz oluyor- de baya kemik çıktı. Hiç sevmiyorum o köpeği. Ölsün artık!
Yemek yedikten sonra kalkıp yürümesi kadar zor bir olay ben daha hiç görmedim. Büyüklerimizin de iftardan sonra dediği gibi -bu cümleyi genelde büyüklerimiz kurar-  “açlık hiçbir şeymiş yeeaa!”. O kadar kola içme, cips-jelibon yeme hayali kuruyordum. Yalan oldu. Yok, su bile içemiyor insan. Herkese de evde yemek yiyicez dedik, tüm Gölbaşı’na yayılmış Zübeyde’de yediğimiz. Yine çıban başı benim kardeşceğizim. Gitmiş Asena’ya söylemiş. Bu gizli bi’ işti. Tamam, bakın yine açlık beynime vurmadı. Yani hiçbir şekilde beynime ne kan, ne açlık ne de mantık gidiyor. O yüzden burada kesmek zorundayım. Yine saçma sapan hikayelerimle karşınızda olacağım.

*Fotoğraftaki kırmızılı kız için Allah’tan hayır diliyoruz. Hicaz’ın kafası tabii diğer hayır dileyeceğimiz insanları kapatmış, sağ olsun.*

Bir Cevap Yazın