Bir Bolca Hindi

Yine enteresan bir Instagram sponsorlu içeriği ile sizlerleyim ey halkım!

Aslında bu tarz reklamlar oldukça arttı. Kullanıcıyı meraklandırıp ya reklam serisi ile en sonunda mesaj veriliyor ya da kullanıcı bir süreliğine merak içinde bırakılıp videonun sonunda cevap veriliyor. Bolca Hindi adlı marka da bunu yapıyor.

Bolca Hindi – Mutlu Adam

Gördüğüm videoda bir bey amca dans ediyor. Oldukça da keyifli. “Sizce bu adam neden bu kadar mutlu?” sorusu sorulurken dayı hala dans ediyor. “Bunun bolca nedeni olabilir” diye daha sorma fırsatı olmadan cevap alıyoruz. Peki ama ne? “Ama biz bolca hindi etkisinden bahsedicez.” diyor dış ses. Vay be, bir Bolca Hindi’nin yaptığına bak sen. Eğer bir de bolca vitaminli bir hindi yersek böyle olurmuşuz. Olmazsam? Yok yani yanında kırmızı şarap şişesini kafama diklemeden nasıl bu hale gelebilirim? Ayrıca bir Bolca Hindi’ye de bak sen -yine-! Mutluluk üretiyormuş. E sabah akşam hindi yiyelim o zaman.

Şüşkolar da uyarılıyor: “Ha bu arada! 1 porsiyon hindi 160 kalori.” Şüşko diyerek rencide ettiğimi sanmayıp. Herkes kendine göre biraz şüşko demagojisi yapacaktım ki amaaan ben zayıfım siz şüşko işte amaan. Zayıf olmak kadar şüşko olmak da mümkün. Neyse, gereksiz atarlanmaların dışına çıkacak olursak sağlıklı beslenmeyi önemseyenler için de önemli bir bilgi. Fakat bana kalırsa eksik bir bilgi. Sek hindi mi yoksa sosuyla mosuyla mı? Bunu bi düşünelim. Reklamımıza bir bakalım:

Bolca Hindi – Mutlu Adam

Şimdi gelelim bu videoyu ararken denk geldiğim bazı sorunlara.

İmla Hatası Büyük Sorun

Instagramda sponsorlu olarak denk geldiğim videoyu Youtube üzerinden bulamayınca başladım “Instagram’dan nasıl video indirilir?” sorusunu araştırmaya. Ve buldum da. Çok kolaymış. Bununla ilgili çok güzel anlatılmış bir videoyu da sizlerle paylaşmak isterim:

Instagram’dan Video İndirme

Bu bilgilendirmeden sonra Bolca Hindi adlı markanın videolu reklamında büyük bir imla hatası ile karşılaştım. Buyurun video üzerinden inceleme yapalım:

Bolca Hindi – ACIKTINIZDA

Buradaki imla hatasını görünce hemen “Offf da/de bağlacı ayrı yazılır ulan!” şeklinde sözelci krizi geçirirken postun altındaki açıklamaya bir baktım ki imla değil, yazım hatası varmış. Doğrusu “Acıktığınızda” imiş. Bence fark edildiği an hemen post silinip düzeltilerek tekrar yüklenmeliydi. Yoksa hala fark etmediler mi?

İmla Hatası Büyük Sorun

Mutlu Olmak İçin Dans Etmek

Geldik benim için son, Bolca Hindi markası için bir başka videoya. 

Genç ve yakışıklı, takım elbisesi jillllett gibi oturan, bir o kadar kıvrak….. Kendimden geçiyorum 1 sn.

Ihım!

Genç bir bey anlamsızca dans ederken “Mutlu olmak için dans etmeyi bilmeniz gerekmez” yazısını okurken düşünüyorum: “Evet, mutlu olmak için dans en son yapacağım şey. Hatta tam aksine mutlu olduğum için dans ederim. Saçma sapan çıkarımlar”. Mutluluk hormonu üreten Bolca Hindi tüketmemiz yeterli imiş. Bak hele bak. Dur ulan, araştırıyorum şu an: “Hindi mutluluk hormonu olan serotonin hormonu salgılamamıza yardımcı olur mu?”


Serotonin yapımını arttıran besin öğeleri omega-3 yağ asidi, triptofan (bir amino asit), magnezyum ve çinkodur. Triptofan içeren besinler ise, hindi, yumurta, badem,tavuk, soya, süt ve süt ürünleri, keçi peyniri, mandalina, muz, kakao, parmesan peyniri, susam, fıstık, biftek, un, kahvaltılık tahıllar ve tatlılarda bulunur.

http://ilhanavci.blogspot.com/2012/09/serotonin-mutluluk-hormonu-ve-beslenme.html

Hmmm, yaptığımız alıntıda görüyoruz ki Bolca Hindi markası öyle işkembeden sallamamış. İkna olduk diyelim hadi.

Özetle; evet, markalar merak uyandıran reklam yaparak daha çok ilgi çekmeye neden olabilir. Hatta brand kısmında güçlü olmasını da sağlayabilir. AMA YAZIM İMLA HATASI NEDİR YAHU?!

Burada da markanın Instagram sayfasına ve web sitesine ulaşabilirsiniz:

Instagram ve web site

https://www.bolcahindi.com.tr/
https://www.instagram.com/bolcahindi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir