Ben Mi Kimim?

An itibariyle 21 yaşında ve ergenliğinin bilimsel olarak son aşamasında olan bir bireyim. Kemik yaşım 12, zeka yaşım 18 ve ruh yaşım zaman zaman bir Kore gazisi zaman zaman 3 çocuklu, geçimini kahve falından sağlayan dul Cevriye Hanım zaman zaman zaman zaman hmmm o zaman.

Mektepli olmayı tercih eden bir alaylıyım. Henüz mezun olmamış olmam alaylı olmadığım manasına gelmez. Normal insanlar gibi 4 yıllık lisansımı bu yıl bitirmeyi hedefliyorum. “Sırtını devlete yasla, kendini garantiye al” diyen kuşak farkı 15 Temmuz Demokrasi Köprüsü(?) kadar uzun olan nesle tepki olarak özel sektörde “köpek”(!) olmayı tercih eden bir kızcağızım. “O saatte şortla ne işi varmış” diyen insanların hadım edilmesini ve ardından gözleri ile dudakları dikilerek karabiber koklatılmasını ve o şekilde saatlerce hapşırtılmasını, tırnaklarının arasına toplu iğneler yerleştirilerek parmaklarını dik bir şekilde düz zemine koyduktan sonra ansızın elinin üstüne vurulmasını isteyen öyle de iyilik meleği bir varlığım.

21 yıllık yaşamının bir kısmını “Yaaa sen de çok eğlenceli, esprili, neşeli, cana yakın bir kızsın. Senden her eve lazım.” diyen insanları duyarken aynı insanların “Sen de sanki fazla mı girişkensin? Bu halinle çok yanlış anlaşılıyorsun. Bence doğru yol -kesinlikle o doğru yol da kendi boktan pardon boktan demişim(!) hayatıdır- bu değil. Biraz daha kendine çeki düzen ver.” diyen karakteri oturmamış insanlardan nasihat duymakla geçirdim. Bir kısmını ise bunlara kafayı takarken “Siz de çok biliyosunuz. Böyleyim işte kabul edin. Hiçbiriniz beni anlamıyosunuz yeeaaa.” diyerek geçirdim.

İşte böylesine bir duygu selinin içinde gündelik yaşamımı ne kadar sağlıklı yaşayıp sizlere aktarıyorum tartışılır.

Ay size ne bee size mi sorucam?

İkizler burcu değilim yanlış anlamayın. Tarantula burcuyum ben. Çok zararsız ama çoğu zaman insanlar tarafından olumsuz nitelendirilir.

Hadi bakalım yallah yazılara.