Beklenen Tweet Düzenleme Butonu Geliyor

Biraz erken konuşmuş olabilirim çünkü adamlar henüz bunu şöööyle bir düşünüyorlar. Bunu belirterek ayrıntılara geçiyorum.

Çoğu zaman “Tüh beee ulan o kadar güzel yazdım, etkileşimi de yüksek ama nasıl olur da ‘Gidene elveda, 7e merhaba’ yazıp böyle bir hata yaptım? Keşke düzenleyebilsem.” diye yakarışta bulunduğunuz olmuştur.

P.S: 7e esprisini anlayanlar sayfayı kapatıp kustu bile.

Bunun için Twitter CEO’su Jack Dorsey, gerçtiğimiz günlerde Yeni Delhi’de bu konuya da değinmiş. Yazım hatası yaşayan o kadar çok kişi varmış ve bundan şikayetçilermiş ki Dorsey de bunun için yazım hatalarını düzenlemek adına bir şeyler yapabileceklerini belirtmiş.

Bu konuyu kardeşime açtığım zaman çok mantıklı bir soru sordu:

E o zaman millet ciddi bir aforizma yazdıktan ve o tweet çok etkileşim aldıktan sonra aynı tweeti *KÜFÜRKÜFÜRKÜFÜRKÜFÜR* şeklinde değiştirebilir. O zaman mesela sen o tweeti RT yaptıysan sende de o şekilde değişecek. O nasıl olacak?

Kardeşim  genelde bu kadar mantıklı sorular sormaz ama nasıl oldu da böyle bir şey yaptı anlamadım.

O zaman bunun için bence tweete “düzenlendi” ibaresi koyulabilir. Hatta bunun yanında tweet ayrıntılarına bakıp neyin düzenlenmiş olduğu görülebilir ama düzenlenmiş tweet asıl tweet olur. Ben böyle şeyler düşündüm ama Dorsey ve ekibi ne düşünür bilemem.

Her şeye rağmen bu konunun konuşuluyor olması hoşuma gitti. Bunun devamını bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir