Babalar ve Kızları

Son dönemlerde reklamlarda duygusal aile bağlarına çok yer verilir oldu. Bundan önceki yazımızda Allianz Sigorta reklamını konuştuk ve söz konusu reklamda baba-kız bağını gördük. Vodafone da aynı iç görüyü biraz daha eğlenceli kullanmış. Zaten bir sigorta şirketiyle bir operatör markasının aynı türde duyguları yansıtmasını bekleyemeyiz.

Babaların kızları için yapamayacakları fedakarlık yoktur ve kız çocuklarına karşı farklı bir gönül bağı beslerler. Genel olarak evlatları için en iyi rol model olmak isterler ki öyle de olması gerekir. Vodefone reklamında da babanın kızına karşı güzel bir rol model olduğunu görüyoruz. Onun yeteneğini destekliyor ve hatta işi daha ileri götürüp bu yeteneğine ortak oluyor.

Vodafone kampanyaları yadsınamayacak derecede kaliteli. Günümüzde internet kullanımının artması Vodafone’un gözünden kaçmamış olacak ki hem bu ihtiyacı vurgulamış hem de bunu duygusal bağ ile harmanlamış.

“Sevdikleriniz için yapamayacağınız şey yoksa Vodafone Pass‘te de internetin sonu yok.” diyor Vodafone. Baleye meraklı olan küçük kızı için baba iş yerinde, sokakta ve fırsat bulduğu her anda Youtube aracılığı ile bale videoları izliyor. Göreceli olarak video izlemek, internet kullanımına bakacak olursak en çok veri harcayan aktivitelerden bir tanesi. Burada da güzel bir aracıya değinmiş oluyorlar.

Gelecek Heyecan Verici. Hazır mısın? diyor ve sizleri reklamla baş başa bırakırken ayrıca yorumlarınızı da bekliyorum.

Bir Cevap Yazın