Anneleri Anlayan Canbebe

Günlerden bir gün Instagram batağında sürünüyorum. Bu bilgi eminim sizi şaşırtmadı. Ve size yine şaşırmayacağınız bir bilgi daha vereceğim. Evet. Sponsorlu bir paylaşıma denk geldim! Hedef kitlesi ben değildim, görüntülü reklamı özellikle ilgi alanım değilse ve izlemeye mecbur değilsem çok da önemsemem. Bu reklam beni senaryosu ile yakalamıştı.

Her ne kadar cinsiyet eşitliği falan filan desek de öyle bir şey yok Zaten olması da mümkün değil. Her konuda bu böyle. Ama biz çocuk bakımı konusuna odaklanacağız. Bir annenin içgüdüsü bir babanınkinden katbekat daha güçlü. “Çocuğu tek başıma yapmadım. Babası da baksın!” zihniyeti kadar bağnaz bir zihniyet değil. Elbette babası da bakacak lakin bir annenin baba tarafından yapamayacağı şeyler var. Bebeğin ağlama şeklinden bir anne sorunun ne olduğunu anlar ama baba bu konuda tıkanır kalır. İstisnalar var. Bu konuyu çok tartışmayacağım. Anneler bebeklerin dilinden daha iyi anlıyor.

Hal böyle olunca anneler bebekleriyle ilgilenmekten kendilerine vakit ayıramıyorlar. Baba en azından işe gidip gelirken biraz daha sosyal bir hayat sürüyor. Doğum izninde olan ya da çalışmayı tercih etmeyen anneler ise gününün çoğunu çocukları ile geçiriyorlar. Canbebe ise can alıcı noktadan vurmuş anneleri.

BUYURUN REKLAMA

Empati Kuran Canbebe Reklamı

Bebeğin bütün ihtiyaçlarını layıkıyla yerine getiren anne dışarı çıkma için hazırlanıyor ve bebeği de babacığına emanet ediyor. Büyük ihtimal 24 saatini dışarıda geçirmeyecek bu anne. Sadece ara öğün ile ilgili bilgi verdiğine göre anne en fazla 2-3 saat dışarıda kalacak. Yani babaya 2-3 saatlik yokluğu için 1 görev veriyor ve baba gördüğünüz gibi mavi ekran moduna geçiyor.

Her annenin kendine biraz vakit ayırmaya, her bebeğin ve popişin de kuru ve güvenli olmaya hakkı vardır.” diyor Canbebe.

Flexfit teknolojisi falan filan bir şeyler diyor ama önemli olan bu değil. Zaten bebek bezi konusunda Canbebe kendini sevdirmiş ve kanıtlamış bir marka. Burada önemli olan özellikle bebek bezi reklamında annenin sürekli bebeğin altını temizleyip bezini değiştirdiğini görüyoruz ama bu reklam filminde anne ile empati kurulmuş. İşte burada benim bile gönlüme taht kurdu.

Tabii yine rakibe laf yapıştırılmış: “En çok satandan daha kuru!” Bu en çok satan hiç şüphesiz Prima. Açıkçası ben pek bilmiyorum test edildi mi, karşılaştırıldı mı, kullanıcı yorumları alındı mı?

Ne bebek bezinin teknolojisi ne de en çok satandan kuru olması her şey bir yana anneye bu kadar güzel yaklaşılması Canbebe’nin attığı harika bir adım. Tebrikler Canbebe!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir